Sulmuesi i Interit, Romelu Lukaku ka shënuar 62 gola në fanellën e Nerazzurrëve, por kurrë nuk e ka gjetur kurrë rrjetën kundër Juventusit.

Sulmuesi belg u bashkua me Interin para sezonit 2019-20 dhe ka shënuar 62 herë në 93 ndeshje deri më tani.

Lukaku ka luajtur pesë herë kundër Bianconerëve por asnjëherë nuk ka shënuar, katër prej tyre me Interin.

Lukaku luajti në një humbje 1-0 në Grupin H të Ligës së Kampionëve në vitin 2018, kur ai luajti për Manchester Unitedin, por ai u dëmtua në ndeshjen e kthimit dhe nuk ka arritur të shënojë kundër Zonjës së Vjetër që nga transferimi në Serie A gati dy vite më parë.

Lukaku ka fituar vetëm një herë kundër Juventusit, në janar 2021, kur Interi siguroi një triumf 2-0 në Serie A.

Sulmuesit mungoi shkaku i pezullimit kur Juventusit në fitoren 2-1 në Kupën e Italisë, ndërsa nuk mundi të gjente rrjetën në Allianz Stadium në ndeshjen e dytëqë u mbyll 0-0.

Që nga bashkimi me Interin, Lukaku nuk ka shënuar as kundër Atalantas dhe Hellas Veronas gjithashtu.