Sot në mbrëmje në orën 21:00 luhet java e fundit e Serie A.

Zona Champions është një luftë e vërtetë ku Juventus, Milani dhe Napoli do kërkojnë në Champions League sezonin e ardhshëm.

Milani do të ketë një transfertë të vështirë përballë Atalantës edhe pse kjo e fundit e ka siguruar kualifikimin. Për të siguruar kualifikimin, kuqezinjve ju duhet me patjetër fitorja, ose një ndalese e Juventusit që luan në transfertë ndaj Bologna.

Më poshtë keni formacionet e mundshme: