Barcelona e zhvillon sonte një tjetër ndeshje shumë të rëndësishme në La Liga.

“Blaugranët” do të përballen sonte me skuadrën e Levantes.

Pas barazimit 0-0 ndaj Atletico Madrid, klubi katalunas po kërkon që të rikthehet te fitorja dhe që të vazhdojë garën për titullin kampion.

Ndeshja zhvillohet në ora 22:00 dhe janë mësuar tashmë formacionet zyrtare.