Sipas Sky Sport Italia, ylli i Milanit dhe Suedisë, Zlatan Ibrahimovic nuk ka probleme të ligamentit të kryqëzuar, por mund të mbetet jashtë për tre javë.

Sulmuesi u largua nga loja në fitoren 3-0 ndaj Juventusit për shkak të një problemi në gjurin e tij, përcjell lajmi.net.

Pas këtij lëndimi u shfaqën shqetësime se jo vetëm që sezoni i tij kishte përfunduar me Rossonerët, por se ai gjithashtu do të rrezikonte të humbiste në Euro 2020.

Sky Sport Italia raporton se nuk ka dëmtim të ligamentit të përparmë kryq.

Sidoqoftë, ka disa ndërlikime në lidhje me muskujt e tij dhe këto pritet të marrin rreth tre javë për t’u shëruar.

Prandaj është një garë me kohën për të qenë gati për Euro 2020, e cila fillon në 11 qershor./Lajmi.net/