Moti gjatë ditës së nesërme do të jetë me diell dhe vranësira mesatare me kushte për reshje të vogla të shiut në pjesën veri-perëndimore të vendit.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin nga gjashtë deri 11 gradë celsius, ndërsa temperatura maksimale nga 20 deri 29 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare ku temperatura maksimale do të arrijë deri në 24 gradë celsius.

Gjatë ditës së premte moti pritet të jetë me diell dhe me erë mesatare në drejtim perëndimor.