Sulmuesi i Barcelonës, Antoine Griezmann mund të përfundojë si zëvendësim i Cristiano Ronaldos në Juventus këtë verë.

Gazeta Sport shkruan se Blaugranat po kërkon të bëjnë revolucion në skuadrën e tyre këtë verë dhe një nga lojtarët që presidenti Joan Laporta dëshiron të shesë është francezi.

Gazeta pretendon se Juventusi është një destinacion i mundshëm për ish-sulmuesin e Atletico Madridit, veçanërisht nëse Ronaldo do të largohet nga “Allianz Stadium”.

Ronaldo po planifikon të lëvizë këtë verë nëse Juventusi nuk e zë një vend në Ligën e Kampionëve, gjë që mund të jetë vendimtare si për superyllin portugez ashtu edhe për Griezmann.

Kostot dhe vullneti i Griezmann gjithashtu luajnë një rol të madh në një operacion të komplikuar për “Zonjën e Vjetër” dhe një vend në konkursin prestigjioz do të jetë i domosdoshëm.

Griezmann ka kontratë deri në qershor 2024, me Blaugrana dhe Bianconerët nuk janë në gjendje të nënshkruajnë me lojtarë ku do të kërkohen formula tjera.

“Zonja e Vjetër” mund të kërkojë një marrëveshje huazimi dhe të paguajë pagën e plotë, por nuk është e qartë nëse Griezmann do të ishte i hapur për t’u larguar nga Camp Nou.