Granada do të ketë përballë tani pretendentin për titull, Real Madridin.

Granada do të kërkojë të “prish” punë edhe Real Madridit, pasi ata javë më parë mposhtën Barcelonën në “Camp Nou”.

Real Madridi kërkon që të mbajë gjallë shpresën për titull, duke shfrytëzuar gabimin e Barcelonës dhe duke iu afruar Atletico Madridit.

“Los Blancos” megjithatë do të kenë mungesa të shumta në këtë takim, sidomos në mbrojtje.

Dani Carvajal, Lucas Vazquez, Marcelo, Ferland Mendy, Ramos dhe Varane mungojnë në këtë takim.

Për Granadan mungojnë, Vallejo, Kenedy, Diaz dhe Lozano.

Formacionet zyrtare të klubeve.

Granada: 

Image

Real Madrid: Courtois, Militao, Nacho, Benzema, Modric, Casemiro, Valverde, Vinicius, Rodrygo, Marvin, Miguel.