Zinedine Zidane ka mbajtur një konferencë për media një ditë përpara ndeshjes në La Liga.

Lojtari Eden Hazard ka qenë një nga personat më të komentuar në konferencën e Zidanes, madje ai ka treguar edhe për vujtjet e klubit këtë sezon, transmeton lajmi.net.

“A ishte gati Ramos? Po, Sergio Ramos ishte 100% për ndeshjen Chelsea dhe ai ndjeu diçka pasi loja kishte mbaruar ”.

“Jam i kënaqur me Ramosin, ai kërkoi falje për atë që bëri, nuk ishte kurrë qëllimi i tij për të lënduar dikë me veprimet e tij. Ai është gati të jetë protagonisti kryesor në ndeshjet e ardhshme ”.

“Mua më ka mbetur besimi për Hazardin, ai nuk ka qenë në gjendje të tregojë aftësitë e tij në fushë, është një moment i vështirë për të, por unë besoj në të “.

“I thashë që të gjitha klubet po vuajnë për shkak të lëndimeve, por tani … Unë mendoj se ne jemi ata që kemi pësuar më shumë. Shumë dëmtime .. sigurisht që jam i shqetësuar”.

“Ne e dimë për çfarë po luftojmë, na mbeten 4 finale për të luajtur. Duhet të harrojmë Ligën e Kampionëve dhe të përqendrohemi në 4 ndeshjet tona. Ne do të luftojmë deri në fund”.

Real Madrid do të luajë ndaj Sevillës nesër me fillim nga ora 21:00./Lajmi.net/