53 qytetarë kanë humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Greqi. Autoritetet shëndetësore bëjnë gjithashtu me dije se në gjatë këtij harku kohor janë shënuar dhe 2 293 raste të reja me COVID-19.

Gjatë orëve të fundit në spital janë shtruar 305 pacientë, ndërsa vijojnë të jenë në intubim 642 qytetarë të infektuar me Covid.

Që nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid është 383,558 persona mes të cilëve 11 587 persona kanë humbur jetën.