Sa i përket Super Ligës Evropiane një gjë është e sigurtë, të gjithë po e urrejnë përveç grupeve të përfshira dhe pjesë e atyre që po e urrejnë është edhe Roma.

Interi, Juventusi dhe Milani janë klubet e Serie A që njoftuan të dielën se janë pjesë e kësaj gare të re të shkëputur nga UEFA.

Presidenti i Real Madridit dhe tashmë edhe i Superligës, Florentino Perez tha se klube si Roma dhe Napoli mund të ftohen në të ardhmen, por “Giallorossët” nuk duket se janë të interesuar të përfshihen në këtë garë.