Moti sot do të jetë me vranësira dhe diell. Herë pas here do të bjerë borë në malet në pjesët veriperëndimore. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -4 deri në 3 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 10 deri në 17 gradë Celsiusë.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira dhe erë të dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 2 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 14 gradë Celsiusë.