Moti sot do të jetë i ndryshueshëm me reshje të kohëpaskohshme të shiut, të cilat do të jenë më të dendura në pjesët jugperëndimore të vendit. Do të fryj erë e lehtë nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 10 gradë, ndërsa ajo maksimale nga 9 deri në 16 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira, me reshje të dobëta të kohëpaskohshme të shiut. Do të fryj erë e lehtë nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë rreth 8 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 16 gradë Celsiusë.