Futbollisti i Liverpool, James Milner është kundër themelimit të Superligës Evropiane.

Milner për “SkySports” pas ndeshjes kundër Leeds ka dhënë opinionin e tij për kompeticionin e ri.

“Nuk më pëlqen dhe unë shpresoj që nuk do të ndodhë”, u shpreh ai.

Skuadra e Liverpool ka pranuar të jetë pjesë e Superligës Evropiane.