Atletiko Madrid ka mposhtur skuadrën e Hueskas në kuadër të xhiros së 31-të të La Ligas. “Los Cholchoneros” triumfuan me dy gola në secilën pjesë për të mbajtur gjallë shpresat për titullin e La Ligas.

Anhel Korrea zhbllokoi rezultatin në min (39’) duke i dhënë avantazhin AtletiKos, ndërsa në pjesën e dytë, ishte Janik Karrasko i cili shfrytëzoi një asistim nga Markos Llorente dhe shënoi gol në min (81’).

Rezultati përfundimtar, Atletiko Madrid 2-0 Hueska.