Interi ka arritur tre pikë të mëdha dhe është shumë afër titullit në Serie A.

Zikaltrit si vendas e mposhtën me rezultat 2:1 Sassuolon.

Për Interin shënuan Lukaku (10′), Martinez (67′) dhe për Sassuolon Traore (85′).

Interi udhëheq me 71 pikë, ka 11 më shumë se Milani në vend të dytë dhe Sassuolo është në pozitën e nëntë me 40 sosh.