Covidi i ka marrë jetën ditën e sotme një ish-futbollisti të njohur.

Ndriçim Beshiri, një nga futbollistët më të shquar të Turbinës së Cërrikut, u nda nga jeta në moshën 61 vjeçare.

Çimi ose Gurashi siç njihej ndryshe nga miqtë dhe shokët e tij, ka luajtur me Turbinën që me moshat e deri tek ekipi i parë në vitet 1977-1990.

Më pas ka shërbyer për disa kohë si zv trajner i ekipit të Turbines, detyre që e kreu më së miri.
Klubi i Turbinës i shpreh ngushëllimet më të sinqerta, femijëve të tij dhe njerezve më të dashur të familjes Beshiri. Të qoftë dheu i lehtë Gurash!