Me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet ndeshja e dytë çerekfinale mes Chelsea dhe FC Porto.

Chelsea llogaritet favorite absolute nga kjo ndeshje, mirëpo Porto ka ditur këtë sezon të surprizojë skuadra të mëdha.

Në ndeshjen e parë, Chelsea fitoi me rezultat 2-0 në Portugali për t’i shtuar kështu edhe më shumë gjasat për një kualifikim në gjysëmfinalen e Ligës së Kampionëve.

Formacionet zyrtare: