Presidenti i Bayern Munchen, Karl-Heinz Rummenigge, në një intervistë të dhënë për “Corriere della Sera” shpjegoi pozicionin e bavarezëve ndaj Superligës: “Doja të flisja me Agnelli por nuk mu përgjigj në telefon. Nuk i di motivet dhe nuk dua ta kritikoj pa i njohur. Ndoshta ka një arsye që unë nuk e di ”

Inter? Thuhet se kanë probleme të mëdha financiare. Të ardhurat e mundshme duken të mëdha por nuk e di nëse do të zgjidhë të gjitha problemet.

Super Liga- “Ne nuk jemi, sepse nuk duam të jemi pjesë e saj. Jemi të lumtur të luajmë në Bundesliga, një biznes” bukë dhe gjalpë “, siç thonë anglezët. Ne jemi të lumtur të luajmë Champions League dhe nuk harrojmë përgjegjësinë ndaj tifozëve tanë, të cilët në përgjithësi janë kundër një reforme të tillë. Ne gjithashtu ndiejmë përgjegjësi ndaj futbollit në përgjithësi “.