Atalanta ka përballë Kampionin në fuqi të Serie A, Juventusin në kuadër të xhiros së 31-të.

Cristiano Roanldo do të jetë mungesë e madhe për Juventusin në këtë takim, gjithashtu edhe Bernardeschi mungon për “Bianconerët”.

Për Atalantën, mungojnë, Hateboer dhe Romero.

Juventusi gjendet në pozitën e tretë me 62 pikë, ndërsa Atalanta në pozitën e katërt me 61.

Formacionet zyrtare të klubeve

Atalanta: Gollini; Toloi, Palomino, Djimsiti; Maelhe, Freuler, Pessina, De Roon, Gosens; Muriel, Zapata.

Juventus: Szczesny, Cuadrado, De Ligt, chiellini, Sandro, McKennie, Chiesa, Rabiot, Bentancur, Dybala, Morata.