Modelja dhe njëherësh aktorja, Arta Nitaj, është mjaft aktive me postime në rrjete sociale.

Edhe pozat provokuese nuk janë të rralla nga ana e saj, por tani duket se ajo i ka dhënë fund beqarisë.

Në llogarinë e saj në rrjetin social “Instagram”, ajo ka vendosur simbolin “æ”, duke lënë të kuptohet se zemra e saj tashmë është rrëmbyer.

Arta numëron një numër të madh të ndjekësve në “Instagram”, madje është mjaft aktive duke postuar fotografit të saj nga jeta e përditshme.