Dje rreth orës 13:30, në rrugën ,,Blagoja Toska“ në Tetovë, vetura “Seat Alhambra” me targa të Tetovës e drejtuar nga A.S. (53) nga Piroku i Tetovës, ka aksidentuar këmbësoret 25-vjeçaren S.I. nga Tetova dhe 35-vjeçaren I.O. nga Saraqina e Tetovës informon Tetovasot . Dy gratë e lënduara janë transferuar në Spitalin Klinik të Tetovës për tu ofruar ndihmë mjekësore. Ekipi nga SPB Tetovë ka inspektuar vendin e aksidentit.Ts