Ditën e nesërme (Mërkurë), PSG do të presë në Paris, Barcelonën për ndesgjen e kthimit të vlefshmë për fazën e 1/16 t Champions Laegue.

Por, lajmi “tronditës” për PSG-në, është se ylli i skuadrës, Neymar nuk do jetë i gatshëm për sfidën ndaj katalanasve.

Kjo u konfirmuar nga PSG-ja përmes një komunikate zyrtare ku konfirmoi se braziliani vazhdoi të stërvitet vetëm.

Testet mjekësore para stërvitjes kundër Barcelonës, lojtarët që nuk janë të gatshëm:

“Neymar vazhdoi me stërvitjen e përkohshme javën e kaluar dhe do vazhdojë të stërvitet i vetëm. Pika e re do vendoset në ditët në vijim”, shkroi klubi në komunikatë.

Pos tij, edhe Bernat dhe Kean do mungojnë.