Zinedine Zidane ka përfshirë Karim Benzema në listën e skuadrës së Real Madrid përpara derbit të së dielës ndaj Atletico Madrid.Sulmuesi kishte humbur tre ndeshjet e fundit, në të cilat Los Blancos dështuan të shënojnë më shumë se një gol për ndeshje, shkruan GazetaBlic.Përveç Benzema, Zidane ka qenë gjithashtu në gjendje të sjellë Alvaro Odriozola dhe Eder Militao përsëri në lojë, pasi kanë qenë në gjendje të mirëpresin Fede Valverde, Rodrygo Goes dhe Marcelo për ndeshjen kundër Real Sociedad të hënën e kaluar.

Skuadra e Real Madrid për t’u ndeshur me Atletico është si më poshtë:Portierë: Thibaut Courtois, Andriy Lunin, Diego Altube.

Mbrojtësit: Eder Militao, Raphael Varane, Nacho Fernandez, Marcelo, Alvaro Odriozola, Ferland Mendy.Mesfushorët: Toni Kroos, Luka Modric, Casemiro, Fede Valverde, Isco.
Sulmuesit: Karim Benzema, Marco Asensio, Lucas Vazquez, Vinicius Junior, Rodrygo Goes, Hugo Duro.