“Dje rreth orës 17:55, në rrugën regjionale Gostivar-Gradec, në hyrje të fshatit Vrapçisht, vetura “Seat” me targa të Shkupit, e drejtuar nga 23 vjeçari J.M. nga Dobërdolli i Gostivarit, ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga. Në këtë aksident, bashkudhëtari A.M. (22) nga Dobërdolli ka marrë lëndime të rënda trupore, kurse shoferi dhe pasagjeri tjetër i moshës 16 vjeçare kanë përfunduar me lëndime trupore, të cilat janë konstatuar në Spitalin e Përgjithshëm ,,Ferid Murad“ në Gostivar ku ishin transferuar tre të lënduarit. Ekipi nga Departamenti i Punëve të Brendshme në Gostivar ka inspektuar vendin e aksidentit” thuhet në komunikatën e SPB-së Tetovë, përcjell TS.