Ylli i Sevillas Ivan Rakitic ka zbuluar se ai ka bërë shaka me ish-shokun e tij të skuadrës së Barcelonës, Lionel Messi mbi Ligën e Evropës, duke i thënë argjentinasit se ai “ka fituar një trofe që nuk do ta kesh kurrë”.

Rakitic ngriti Ligën e Evropës me Sevillan në edicionin 2013-14, sezonin e tij të fundit me klubin para se të bënte transferimin te Barcelona.

Kroati kaloi gjashtë sezone në “Camp Nou” përpara se të kthehej në Sevilla përpara se të fillonte sezoni aktuae, ku ai është bërë përsëri një figurë kryesore.

“Unë isha duke folur me Messin dhe i thashë, ‘Ju i keni fituar të gjitha, keni shënuar të gjitha këto gola’, por unë i thashë atij, unë kam fituar një trofe që nuk do ta kesh kurrë”, tha Rakitic për “LaLiga TV.”

“Ju kurrë nuk do të fitoni Ligën e Evropës!”

Reprezentuesi kroat shijoi gjashtë sezone të mbushura me trofe në “Camp Nou”, duke luajtur së bashku me Messi.

Gjatë kohës së tij në Barcan, Rakitic fitoi 13 trofe, përfshirë katër tituj në La Liga, katër Copas del Rey dhe një Champions League.

“Atyre djemve nuk iu dha asgjë,” shtoi Rakitic për ish-shokët e tij të Barçës. “Ata fituan suksesin e tyre. Nuk është rastësi që ata djem i kanë fituar të gjitha.”

“Çdo lojtar kishte një pjesë për të luajtur. Secili prej tyre bëri gjërat në mënyrën e vet, por gjithmonë për të fituar si skuadër. Ne thamë në Berlin përpara finales së Ligës së Kampionëve,” Me të gjithë së bashku, askush nuk do të na mundë. “, tha në fund mesfushori kroat.