Kanë mbetur shumë pak orë nga dorëzimi i listave në KQZ për zgjedhjet e 25 Prillit dhe PS ende nuk ka dorëzuar asnjë listë zyrtarisht.

Ndërkohë në media përflitet për detaje të listave të PS por ende të pa konfirmuara.

Vetë Kryeministri Edi Rama do të jetë i pari i Durrësit, qark ky ku do të kandidojë dhe Luljeta Bozo .

Tiranë:

-Etilda Gjonaj

-Pandeli Majko (pasigurtë)

-Mimi Kodheli (pasigurtë)

-Ervin Bushati

-Ogerta Manastirliu

-Fatmir Xhafaj

-Arben Ahmetaj

-Klotilda Bushkaj

-Arben Pëllumbi

-Belinda Balluku

-Toni Gogu

-Najada Çomo

-Dallëndyshe Bici

-Allqi Bllako

-Elisa Spiropali

-Etien Xhafaj

-Xhemali Qefaliaj

-Ulsi Manja

Durrës:

-Edi Rama

-Milva Ekonomi

-Luljeta Bozdo

-Leftr Koka

-Klodian Spahiu

Elbasan

-Taulant Balla

-Evis Kushi

-Albana Hana

-Erald Xhani

-Besian Ajazi

-Klevis Xhoxhi

Fier:

-Erion Braçe

-Gramoz Ruçi

-Haki Çako

-Petro Koçi

-Antoneta Dhimo

-Luan Bregasi

Vlorë:

-Damian Gjiknuri

-Anila Denaj

-Alket Hyseni

-Vullnet Sinaj

-Edi Rama

-Vasil Mllajo

Shkodër:

-Ilir Beqaj

-Benet Beci

-Majlinda Angoni

-Paulin Stërkaj

-Luan Harushaj

Berat:

-Blendi Klosi

-Fadil Nasufi

-Nasip Naçi

Gjirokastër:

-Blendi Çuçi

-Mirela Kumbaro

-Flamur Golemi

Kukës:

-Gerta Duraku

Lezhë:

-Lindita Nikolla

-Eduart Ndrecaj

-Shpresa Manaj

Korçë:

-Niko Peleshi

-Ilirjan Pendavini

-Blerina Gjylameti

-Maksi Fejzullahu