Në orët e mëngjesit në disa lugina do të ketë paraqitje të mjegullës dhe vranësira të ulëta. Paradite moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me erë të lehtë deri mesatare veriore. Pasdite vranësirat do të rriten dhe do të fillojë të fryjë erë mesatare, përgjatë Vardarit e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -1 deri 4, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 15 deri 23 gradë.