Është hedhur në Nyon të Zvicrës shorti për fazën çerekfinale të UEFA Europa League.

Goglat kanë vënë përballë dy prej emrave më të mëdhenj të futbollit europian dhe botëror, Manchester United dhe Milan.

Tottenham do të përballet me ballkanasit e Dinamo Zagreb, ndërsa Arsenal me ata të Olympiacos.

ÇIFTET E FAZËS SË 1/8-ave:

AJAKS – JANG BOJS

DINAMO E KIEVIT – VIJAREAL

ROMA – SHAHTJOR DONJETSK

OLIMPIAKOS – ARSENAL

DINAMO ZAGREB – TOTENHEM

MANÇESTER JUNAJTID – MILAN

SLAVIA PRAGË – REJNXHËRS

16 skuadrat e kualifikuara janë:

Milan
Ajaks
Arsenal
Dinamo Zagreb
Dinamo Kiev
Granada

Mançester Junajtid
Molde
Olympiacos
Rejnxhërs
Roma
Shahtjor Donetsk
Slavia Praga
Totenhem
Vijareal
Jang Bojs