Në klub që nga viti 2015, Jurgen Klopp ka fituar gjithçka me Liverpool në vitet e fundit. Pasi fitoi Ligën e Kampionëve në 2019, ai fitoi kampionatin anglez sezonin e kaluar me “të kuqtë”, pas 30 vitesh.

Klopp-it i përfundon kontrata në qershor të 2024, por ai mund të largohet nga Anfield më herët.

Sipas informacionit të “BILD”, ish-trajneri i Dortmund mund të marrë frenat e  kombëtares gjermane në 2023, pas Kupës së Botës në Katar.

Klopp do të merrte detyrën nga Loë, dhe gazeta gjermane madje pretendon se ka një shans prej “68%” që trajneri aktual i Liverpool të zëvendësojë trajnerin në krye të Mannschaft. Klopp, në letër, në çdo rast është shumë interesant!