Një ditë Shën Valentini e paharrueshme në Cava de Tirreni, në provincën e Salernos, në Itali. Me protagonist, një çift të dashuruarish dhe burrin e tradhtuar.

Ishte mbrëmja e 14 shkurtit, kur dy të dashuruarit, duke përfituar nga mungesa e partnerit të gruas, po kryenin marrëdhënie seksuale në banesën e çiftit.

Por ajo që çifti ‘klandestin’ nuk mund ta parashikonte, ishte kthimi para kohe në shtëpi i burrit së bashku me babanë dhe vëllain e gruas së tij.

I dashuri, në një siklet të madh, vendosi të largohet me shpejtësi, duke u hedhur nga ballkoni i banesës, i cili ndodhej në katin e dytë.

Falë uljes në tokë, dashnori nuk pësoi dëmtime serioze, por e pa të nevojshme të thërriste një ambulancë për ta transportuar në spital pas lëndimit në këmbë, pasi lartësia nuk ishte edhe aq e ulët.

Përveç punonjësve të 118-ës, karabinierët gjithashtu mbërritën në vendngjarje për të rindërtuar dinamikën e incidentit, me të dashuruarit që u zbuluan në ditën e tyre të shënuar.