Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Berat ku një 69-vjeçar ka humbur jetën teksa ishte djegur mbeturinat.

Mësohet se viktima është identifikuar si Asqeri Lybeshari, i cili është përfshirë nga flakët në tokën e tij në zonën e njohur si Blloku i Fiqëve.

69-vjeçari ka rënë mbi flakë dhe nuk ka mundur të ngrihet nga zjarri duke humbur jetën për shkak të flakëve.