Presidenti i UFC-së, Dana White ka zbuluar se Khabib Nurmagomedov do të kthehet në UFC nëse ndonjëri prej yjeve të peshave të lehta në UFC bën diçka spektakolare, transmeton Periskopi.

51-vjeçari ka zbuluar se ‘The Eagle’ do të ndryshojë vendimin e tij të pensionimit nëse ndonjë nga pretendentët e UFC 257 bën diçka spektakolare dhe e bën atë të dëshirojë të kthehet.

“Këta njerëz nëse bëjnë diçka spektakolare, më tregojnë diçka spektakolare, më bëjnë të dëshiroj të kthehem dhe të luftoj”.

“Dy luftime do të vijnë, nëse këta njerëz mund të bëjnë diçka të veçantë, Khabib do t’i luftojë ata”, përfundoi presidenti i UFC-së.

Nurmagomedov u largua nga sportet luftarake pasi mbrojti titullin e tij në peshat e lehta në UFC kundër Justin Gaethje vitin e kaluar.