Në orët e mëngjesit do të ketë kushte për reshje të dobëta të dëborës. Gjatë ditës do të jetë me diell dhe vranësira të vogla. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -9 deri në 0 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 0 deri në 10 gradë Celsiusë.

Në Shkup në mëngjes do të jetë me vranësira, gjatë ditës me diell dhe i ftohët. Do të fryj erë e lehtë nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në -4, ndërsa ajo e ditës do të arrij deri në 6 gradë Celsius.