Një person ka raportuar në polici se para dy ditësh në fshatin Raskovë të Obiliqit, shoku i tij duke e kanosur i ka kërkuar që ta dërgojë me veturë në një lokacion dhe pas arritjes i dyshuari ka dalë nga vetura – është takuar me një person dhe ka shtëne me armë zjarri, ndërsa më pas i ka kërkuar viktimës që ta dërgojë në një hotel.

Policia bën të ditur se i dyshuari është arrestuar dhe i janë konfiskuar dy revole.

Me vendim të prokurorit i dyshuari u lirua në procedure te rregullt.