Xhensila Myrtezaj, vazhdon të jetë njëra ndër këngëtaret më aktive të skenës muzikore shqiptare.

Derisa këtë vit e ka quajtur të mbrapshtë, ajo ka thënë se duhet të kujtojmë faktin se familja është gjithçka.

Myrtezaj, njëherësh ka publikuar një video familjare, në të cilën shkëlqen e vogla Ajka, krahas Besit dhe saj.