Një tërmet me magnitudë 5.2 ka goditur rajonin Gazipasa të Antalias.

Sipas të dhënave në faqen e internetit të Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave në Turqi (AFAD), thuhet se tërmeti u realizua rreth 16 kilometra larg Gazipasës, transmeton Klan Kosova.

Tërmeti ishte me thellësi prej 77.58 kilometrash, shkruan Anadolu Agency.