Pas agravimit të protestës te Kryeministria, ku protestuesit kanë shkulur pllakat e Bulevardit dhe kanë qëlluar në drejtim të policisë kanë ndërhyrë dhe Forcat Speciale.

Raportohet se nga taraca e kryeministrisë, Forcat Speciale kanë lëshuar gaz lotsjells, duke bërë që një pjesë e madhe e protestuesve të largohen.

Sulmi ishte i papritur pasi ishte paralajmëruar protestë paqësore.

Gjatë gjithë kohës protestuesit kanë kërkuar dorëheqjen e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj si dhe drejtësi për vrasjen e të riut Klodian Rasha, dje nga një efektiv policie.