Një person në Prizren ka raportuar në polici se i dyshuari mashkull përmes internetit i ka shpërndarë disa personave fotografi të vajzës së tij.

Bëhet e ditur se i dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit i është konfiskuar telefoni celular dhe është liruar në procedurë të rregullt.