Kanë përfunduar ndeshjet e mbrëmjes së sonte në Ligën e Kampionëve.Grupi B ka qenë grup i emocioneve të mëdha deri në minutat e fundit, atje ku Real Madrid dhe Borossia Monchengladbach kanë kaluar tutje.

Shakhtar Donetsk ka kaluar tutje në Europa League, kurse Interi është eliminuar plotësisht pas barazimit 0 me 0 me skuadrën ukrainase.