Qeveria e re e Malit të Zi duket se nuk po humbet kohë për të realizuar një ndër premtimet elektorale, i cili lidhet me sekuestrimin dhe shitjen e super makinave që përdoren nga Presidenti Milo Gjukanoviç dhe ish-kryeministri Dushko Markoviç.

Siç raportojnë mediat lokale, qeveria e kryeministrit Zdravko Krivokapić dhe Dritan Abazoviçit ka vendosur që të nxjerrë në shitje dy makina “Mercedes Benz Maybach” me vlerë secila nga 650 000 euro.

Koalicioni i udhëhequr nga Krivokapić kishte premtuar një gjë të tillë gjatë fushatës elektorale dhe tani ka vendosur që ta përmbushë këtë gjë.

Gjatë ditës së djeshme, kur ishte mbledhja e parë e qeverisë, kryeministri malazez shkoi me taksi në punë.