Policia arriti të shpërndajë edhe në ditën e tretë protestën për vrasjen e Klodian Rashës. Kanë qenë të shumta përplasjet mes protestuesve dhe uniformave të policisë.

Të shumta kanë qenë edhe ndalimet e forcave të rendit, por njëri prej të rinjve ka mundur tu shpëtojë nga duart uniformave blu. Ai është ndihmuar nga mbështetësit e tij duke u larguar edhe me prangat e policit në njërën dorë.