Pas komplikimeve nga COVID-19 ka vdekur artisti i njohur.

Artisti i njohur, Charley Pride, ka ndërruar jetë në moshën 86-vjeçare, shkruajnë mediat e huaja.

Bëhet e ditur nga publicisti i tij se ai ishte i infektuar me virusin Covid-19.

Dihet se Charley grumbulloi më shumë se 50 hite në top 10 midis 1967 dhe 1987 dhe fitoi disa çmime ‘Grammy’.

Këngët më të mëdha të super yllit të muzikës ‘country’ përfshinin “Kiss an Angel Good Mornin”, dhe “Mountain of Love” dhe 29 nga 52 hitet e tij në 10 më të mirat u ngjitën në numrin 1. Ai fitoi shumë çmime në ‘Country Music’”. Performanca e tij e fundit ishte pothuajse saktësisht një muaj më parë, më 11 nëntor, kur ai këndoi gjatë CMAs dhe njëherësh fitoi një çmim.