Gjatë ditës së djeshme në Ferizaj është shoqëruar në stacionin policor një person i dyshuar, pasi që në lokalin e tij janë hasur disa persona duke luajtur bixhoz.

Bëhet e ditur se me vendim të prokurorit, pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.