Moti sot do të jetë me vranësira dhe në disa periudha me diell.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -2 deri në pesë gradë celsius, ndërsa temperatura ditore do të arrijë nga 7 deri në 14 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të i njëjtë, me vranësira dhe me periudha dielli ku temperatura maksimale do të arrijë 9 gradë celsius.
Gjatë ditëve të ardhshme moti do të jetë stabil dhe i thatë.