Gjatë ditë së sotme do të mbaj mot me vranësira dhe reshje të shiut. Në orët e paradites nëpër lugina do të ketë paraqitje të mjegullës ndërsa pasdite dhe në mbrëmje kushte për reshje të shiut.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 10 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 11 deri në 16 gradë Celsiusë.
Edhe në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot I ngjashëm. Në mbrëmje me kushte për reshje shiu. Temperatura minimale do të ulet deri në 5 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 14 gradë Celsius.