Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri mesatare, nëpër disa lugina me paraqitje të mjegullës së mëngjesit. Në pjesët juglindore do të jetë kryesisht i vranët me shi të përkohshëm. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare jugore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri 8, ndërsa ajo maksimale do të lëvizë prej 8 deri 14 gradë.

– Advertisment –

 

Edhe në Shkup e rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, temperatura maksimale do të arrij deri në 11 gradë Celsiusë.