Moti sot do të jetë pjesërisht me vranësira dhe periudha të herëpashershme me diell.

Në mëngjes në pjesën lindore të vendit do të ketë reshje të dobëta shiu.

Në disa vende gjatë periudhës së mëngjesit do të ketë paraqitje të mjegullës.

Temperatura maksimale do të jetë në intervalin prej 8 deri në 14 gradë Celsius.