Ndarja e këngëtares Dafina Dauti me këngëtarin Tafil Kurtishi, për një kohë të gjatë ka qenë kryefjala e mediave rozë.

Çifti janë prindër të një vajze të quajtur Kaylee, e cila aktualisht jeton me të atin.

Së fundmi, Dafina emocionoi të gjithë me një fotografi të publikuar në rrjetin social Instagram, duke u shprehur se askush dhe asgjë nuk mund ta ndalojë ta takojë vajzën e saj.

“Shpirti i vogël, me pak fjalë du me t’thënë diçka shumë të madhe që edhe kur të rritesh t’a lexosh çdo herë, në fakt kam shumë gjëra me t’i thënë e me t’i sqaru kur të rritesh engjëlli i vogël. I kam të gjithë në letër që t’i lexosh por i kam dhe në mendje e në zemër, e kur të rritesh e t’i kuptosh të gjitha do të thuash që ‘Nëna ime është një heroinë e vërtetë’. Njerëzit edhe mund të ma ndalojnë tani për tani që të të shosh e mos të kem pranë fizikisht, por s’mund të ma ndalojnë të të dua. Prandaj, të premtoj që një ditë shumë shpejt do të jemi bashkë ne të trija: Unë, Liza dhe ti engjëlli i vogël që të duam shumë zeshkanja e Nanit”, ka shkruar Dafina Dauti në InstaStory.