Familja e 25-vjeçarit Klodian Rasha, i cili u vra nga forcat e policsë, ka hapur dyert e mortit

Në banesën e tyre për ngushëllime kanë shkuar të afërm e miq të familjes, ndërkohë që trupi i të riut është ende në morg.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 01:45 të mëngjesit në rrugën “Dritan Hoxha” në Tiranë, ku 25 vjeçari Klodjan Rasha është qëlluar për vdekje nga një polic, pasi nuk i është bindur urdhrit të këtij të fundit për të ndaluar.

Rasha ka tentuar të largohet me vrap duke i drejtuar punonjësit të policisë një send të fortë që është dukur si armë zjarri.

Sipas policisë, duke qenë se rruga ka qenë pa ndriçim, policia ka dyshuar se sendi që i është drejtuar ka qenë armë zjarri, dhe në ato momente e ka qëlluar të riun me plumb, si pasojë e të cilit ka ndërruar jetë në spital.