Dje rreth orës 09 e 40 minuta, në Dobrosht të Tetovës efektivët e policisë të SPB Tetovës e kanë privuar nga liria 33-vjeçarin F.E. nga ky fshat, me dyshimin se një ditë më parë rreth orës 21.00 në fshatin Dobrosht ai e ka sulmuar fizikisht 22-vjeçarin L.F. nga i njëjti fshat.
I njëjti është ndaluar në Stacionin Policor të Tetovës dhe çështja është duke u sqaruar.Ts